Wydarzenia

Marvo EnigmaCODE 53 zwycięzcami turnieju Leauge of Legend!

W dniu 10 stycznia odbył się turniej w grze Leauge Of Legend o puchar Rektor PWSZ w Krośnie. Wydarzenie było organizowane przez studenckie koło SKN “NEO” PWSZ Krosno. Głównymi osobami odpowiedzialnymi za całościowy przebieg imprezy byli Rafał Półchłopek oraz Maciej Chudy. Nie można również pominąć ekipy EnigmaCODE 53, dzięki którym mieliśmy możliwość śledzenie turnieju na twitchu z profesjonalnym komentarzem. Sponsorem nagród głównych była firma TECH KOM INFO wraz z oficjalnym partnerem, producentem akcesoriów gamignowych firmą Marvo oraz firma Krosoft.

Całość rozpoczęła się o godzinie 8:00. Do rozgrywek przystąpiło 8 drużyn z 3 miast.

Ekipy które wzięły udział:

  • Suchodolaki – Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
  • Aspołeczni – Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie
  • FF15 – Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie
  • Bambiczki – II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie
  • MARVO EnigmaCODE 53 – Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów
  • Klub Książki – Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu
  • Team Cegielnia – Zespół Szkół Nr 4 w Jaśle
  • KT1 Kopernik – I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie

Zespoły zostały podzielone na 4 pary w których rywalizowały między sobą o drogę do finału.

Tak się przedstawiała 1 runda:

Już na tym etapie nie brakowało emocji. Mogliśmy oglądać wiele ciekawych akcji, którym bacznie przyglądała się publiczność zebrana na PWSZ.

Równie zaskakujące były wyniki. Marvo EnigmaCODE 53 która mierzyła się z FF15 od samego początku narzuciła bardzo ofensywny styl gry dla swoich rywali, do tego stopnia, że po około 40 minutach rozgrywki zawodnicy z Krosna oddali walkower przy wyniku 48:5.

Pozostałe mecze:

Team Cegielnia – Aspołeczni

Suchodolaki – Bambiczki

Kopernik – Klub Książki

2 Runda

W kolejnym etapie na naszych zawodników czekała drużyna Aspołecznych, która wyeliminowała w 1 rundzie Team Cegielnia.

Gracze ZSEiO w Krośnie znacznie wyżej postawili poprzeczkę drużynie z Jasła aniżeli ich poprzednicy. Spotkanie było wyrównane z lekką przewagą gości. Jednak po długim boju, najdłuższym na całym turnieju, Aspołeczni musieli uznać wyższość swoich rywali, którzy zameldowali się w półfinale.

W drugim meczu 1/4 Kopernik pokonał Suchodolaki.

Półfinał

Przyszła pora na decydującą fazę rozgrywek, ostatni schodek przed finałem. Naprzeciw Marvo EnigmaCODE 53 stanął team Suchodolaki.

Tego co się wydarzało w tym meczu nikt się nie spodziewał. Gracze ZST w Jaśle w zaledwie 18 minut rozprawili się ze swoimi rywalami, nie dając im większych szans. Spotkanie zakończyło się wynikiem 18:3.

O miejsce finale rywalizowali również Kopernik oraz Aspołeczni. Z tego pojedynku zwycięsko wyszli Ci drudzy. Zawodnicy I LO musieli walczyć o 3 miejsce.

Finał

Nadszedł czas na danie główne całego turnieju, czyli finał. Marvo EnigmaCODE 53 vs Aspołeczni. Zawodnicy z Krosna już raz w tym turnieju przegrali z ekipą Enigmy ale pokazali, że nie można ich lekceważyć. Pojedynek finałowy został ustalony na zasadach do 2 zwycięstw.

Tak jak można było przewidzieć, mecz był bardzo zacięty, nikt nie odpuszczał. Jednak doświadczenie ekipy z Jasła wzięło górę i pierwsze spotkanie zakończyli wynikiem 25:12 na swoją korzyść.

Drugi mecz toczył się na podobnym poziomie co poprzedni. Przez większość spotkania oglądaliśmy świetnie grających reprezentantów ZST oraz rywali próbujących dotrzymać im kroku. Jednak i tym razem ta sztuka się nie powiodła i gracze Marvo EnigmaCODE 53 wygrali 35:20 oraz cały turniej.

W skład zwycięskiego teamu wchodzili:

Wulq – Mateusz Śliwa
Qenal – Alan Czech
Yenoren – Darek Szarek
Vertsil – Kacper Biernacki
Fistop – Artur Sieńkowski
ATwo – Szymon Kamiński

Triumf ten nie byłby możliwy bez BlackLeo Gaming&Edu, który doskonale przygotował chłopaków do zawodów, dzięki czemu tak pewnie rozprawiali się z rywalami.

Na podium znalazła się również drużyna KT1 Kopernik która w meczu o 3 miejsce ograła Suchodolaki.

Podsumowanie

Cała impreza była bardzo dobrze zorganizowana, wszystko przebiegało płynnie, bez większych opóźnień, czego zasługą jest profesjonalne podejście studentow z SKN “NEO” PWSZ Krosno. Drużyny prezentowały bardzo przyzwoity poziom, dzięki czemu nie mogliśmy narzekać na brak emocji. Warto dodać, że zawodnicy Marvo EnigmaCODE 53 wystąpili w nowych koszulkach które ufundowała firma Tech Kom Info z Jasła oraz Marvo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *