Klawiatury

Recenzja klawiatury mechanicznej – Marvo KG917

Wreszcie mieliśmy przyjemność przetestować oraz opisać dla was nowości od Marvo! Pierwszą rzeczą którą dla was zrecenzujemy będzie mechanik KG917. Przez pryzmat wyglądu oraz ikonek na klawiszach możemy zauważyć, że mamy styczność z nieco tańszym bratem KG959G, który w swoim przedziale cenowym na tle konkurencji wypadł bardzo dobrze. Zobaczmy więc, czym tańsza wersja różni się od swojego poprzednika!

Wykonanie oraz wygląd wizualny

Na pierwszy rzut oka, jak już wspomniałem wcześniej Marvo KG917 nie różni się wiele od KG959. Górny płat jest wykonany ze świecącego się tworzywa sztucznego, wydaje się ono solidne, nie skrzypi, nie trzeszczy, jest dobrze spasowane dolną częścią klawiatury. Na łączeniach nie doszukałem się żadnych szpar, ani nierówności. Spód również jest plastikowy, jakościowo niczemu nie odbiega od pozostałej części produktu, jest jednolity. Na bokach klasycznie mamy dwie gumowe podkładki zapobiegające przemieszczaniu się klawiatury. Znajdują się one również na podpórkach, dzięki czemu KG917 trzyma się podłoża naprawdę bardzo dobrze.

Produkt od Marvo stworzony został z myślą o miłośnikach gry PUBG, ze względu na ikonki, które umieszczone są na poszczególnych klawiszach, odpowiadają one podanym funkcjom w grze. W prawym górnym rogu klawiatury znajdują się trzy przyciski funkcyjne, od klasycznych klawiszy różnią się kształtem, są okrągłe. Dodatkowo umieszczone jest jeszcze obok małe plastikowe pokrętło z logiem producenta, którym możemy regulować głośność. Przełączniki, jakie zamontował producent, to już klasyka dla klawiatur w tej cenie – outemu blue.

Przejdźmy teraz do podświetlenia. KG917 posiada efektowne podświetlenie klawiszy, rainbow. Z poziomu klawiatury oraz oprogramowania znajdującego się na stronie producenta mamy do wyboru 20 różnych schematów, które możemy dostosować bez problemu do naszych potrzeb.

Oprogramowanie

Po zainstalowaniu oprogramowania uruchamia nam się okno z możliwością pełnej konfiguracji klawiatury.

Lewy górny róg to już klasyczny schemat w oprogramowaniach dołączonych do produktów Marvo, czyli profile. Przeważnie mamy ich do wyboru 3. Na każdym z nich możemy stworzyć sobie osobny konfig dla naszego przedmiotu.

Pod opcją Macro Editor mamy odznaczoną funkcję light. Klikając na kwadracik obok napisu pojawia nam się pełna konfiguracja podświetlenia. Klikając na tą mini kolumną wysuwają nam się do wyboru różnie tryby, które możemy sami sobie konfigurować suwakami poniżej. Pierwszy z nich jest to jakość, nasycenie podświetlenia, natomiast drugi to szybkość efektów.

Ostatnią funkcją jest przypisywanie różnych opcji każdemu z klawiszy na klawiaturze. Obsługa jest mega prosta! Wystarczy, że najedziemy myszką na obojętnie jaki klawisz, który chcemy konfigurować i wyskoczą nam do wyboru 3 możliwości programowanie. Pierwsza z nich to Key Assigment, czyli przypisanie pod wybrany klawisz zastosowania dowolnej naszej kombinacji, typu ctrl+v, ctrl+c itd. Kolejna opcja jest to Makro, natomiast ostatnia to funkcje multimedialne, typu pauzowanie muzyki/filmów, przewijanie, podgłaśnianie itd.

Podsumowanie

Marvo KG917 to nic innego, jak tania, dobrze wykonana klawiatura dla początkujących graczy, którzy niedużym kosztem chcą wyposażyć swoje stanowisko w mechanika. Jakość wykonania stoi na dobrym poziomie, plastiki są niezłej jakości, fajne podświetlenia z możliwością wyboru różnych trybów oraz klawisze multimedialne. Koszt takiego produktu waha się w granicach 150 zł, co jest bardzo dobrą ceną jak na tak wykonaną klawiaturę. Decydując się na zakup przedmiotu w takich pieniądzach, na pewno nie będziecie zawiedzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *