Zestawy gamingowe

Recenzja bezprzewodowego zestawu Marvo KW-509

Specyfikacja

Klawiatura:

  • Liczba klawiszy: 104
  • Rodzaj klawiatury: membranowa
  • Żywotność klawiszy: do 10 milionów kliknięć
  • Skok klawiszy: 4 ± 0,3 mm
  • Baterie: 2 x AAA

Mysz:

  • Czujnik: optyczny
  • DPI: 800 – 1200 – 1600
  • Liczba przycisków: 6
  • Żywotność przycisków: 3 miliony kliknięć
  • Baterie: 1 x AA

Jakość wykonania oraz wygląd

Na sam początek przyglądnijmy się klawiaturze. Posiada standardowy rozmiar, nie znajdziemy na niej przycisków multimedialnych. Górny panel na całą wielkość klawiatury pokryty jest cienką blachą, która nieźle usztywnia konstrukcję produktu.

Bardzo fajnym dodatkiem, którego nie można pominąć, są wyróżnione klawisze WSAD oraz strzałki na kolor czerwony, gdzie cała reszta jest czarna.

Górny panel klawiatury łączony jest z dolnym za pomocą malutkich śrubek, która nienagannie spełniają swoją rolę. Nie znajdziemy żadnych większych szczelin przy łączeniach.

Dolna część wykonana jest natomiast całościowo z plastiku. Po bokach znajdziemy klasyczne dwie stopki do regulacji wysokość całościowo zrobione z plastiku, bez gumowych dodatków. Między stopkami znajduję się otwierany slot na baterie, gdzie możemy umieścić 2 bateryjki AAA. Są one oczywiście dołączone do zestawu. Na dole po rogach mamy dwa ślizgacze wykonane z gąbki. Nieźle wykonują swoją pracę na biurku, jednak dużo lepiej sprawdzają się na podkładce.

Teraz pora na mysz. Na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo masywna. Powierzchnia, na której spoczywa dłoń wykonana jest z matowego, czarnego plastiku. Panele boczne natomiast są w kolorze szarym, który lekko się świeci, nadając fajnego charakteru gryzoniowi. Po lewej stronie mamy również dwa przyciski służące do ponawiania, cofania akcji. Są one w identycznym kolorze co panel.

Jednak to nie koniec. Jeszcze jedną barwę, a mianowicie czerwoną, może dostrzec na przycisku do zmiany DPI. Poniżej mamy plastikowy scroll pokryty gumą. Porusza się on dość lekko, natomiast stanowi jakiś opór. Idąc pod spód, jest cały plastikowy w czarnym, lekko świecącym kolorze. Na rogach gryzonia znajdują się 4 niedużej wielkość ślizgacze, natomiast na samym środku mamy również klapkę na baterię, gdzie umieszczamy jedną o rozmiarze AA. Podobnie jak w przypadku klawiatury, bateryjkę również znajdziemy w kartonie.

Zestaw KW509 łączymy z komputerem za pomocą jednego mini-nadajnika, który znajduję się po rozpakowaniu w myszce.

Podsumowanie

Słowem zakończenia, jak oceniam zestaw KW509. Moim zdaniem, jest to niezły set dla początkujących graczy, którzy lubią spory komfort na swoim stanowisku, nie bawiąc się w układanie kabli. KW509, nadaję się bardzo dobrze do gier typu CS, Fortnite, czyli ogólnie mówiąc, jest bardzo dobry do rozgrywki w którym nie musimy używać wysokiego DPI. Cena jaką musimy przygotować przed zakupem to około 85 zł. Czy warto? Moim zdaniem tak. Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie wykonanie klawiatury, metalowy panel na górnej części bardzo fajnie usztywnia całą konstrukcję. Myszka również niczemu nie odbiega od kolegi z zestawu. Skromny, natomiast zadziorny wygląd na pewno doda fajnego efektu dla naszego stanowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *