Słuchawki

Recenzja Słuchawek Marvo HG9046

Specyfikacje

 • Dźwięk: TRUE 7.1 surround
 • Rozmiar głośnika: 1x 40 mm, 2x 30 mm
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
 • Czułość głośnika: 110 dB ± 3 dB
 • Impedancja głośnika: 48 Ω
 • Typ mikrofonu: dookólny
 • Rozmiar mikrofonu: 4 x 1,5 mm
 • Czułość mikrofonu: -42 dB ± 3 dB
 • Złącza: 1x USB 2.0
 • Długość kabla: 2,2 m
 • Obsługa systemu operacyjnego: Windows 7 lub nowszy

Jakość wykonania

Cała konstrukcja słuchawek wydaję się dość lekka i dobrze wykonana. Obudowa przetworników oraz zawiasy do ich regulacji wykonane są z matowego, grubego plastiku. Nie zginają się, nie trzeszczą. Wewnątrz nauszników znajdują się przetworniki, które w późniejszej części bardziej szczegółowo omówimy.

Osłonięte są one pleksi, która mocowana jest na czterech małych śrubkach. Poduszki obejmujące uszy są grube, dodatkowo pokryte skóropodobną szmatką. Nie czujemy ucisku, który sprawiałby nam dyskomfort po kilku godzinach użytkowania. Ogólnie mówiąc, są bardzo wygodne. HG9046 posiada samoczynnie dostosowujący się do głowy pałąk z eko skóry, jest bardzo miękki, znajduję się na nim napis MARVO. Nieco wyżej umieszczona jest druga, metalowa część pałąka, który usztywnia całą konstrukcję. Mikrofon wbudowany do HG9046 umocowany jest również na pałąku. Taka mocowanie zapewnia nam swobodne dostosowanie go do naszych potrzeb. Jest krótki, nie przeszkadza podczas użytkowania. Zakończony jest metalową wstawką.

Produkt od Marvo posiada kabel o długość 2.2m. Nie znajdziemy niestety na nim oplotu. Moim zdaniem nie jest to jakaś duża wada, chociażby z tego względu, że guma, którą jest pokryty kabel wydaję się dość gruba. Na przewodzie umieszczony jest mały kontroler do regulacji głośności. Całość jest zakończona wejście USB.

Jakość dźwięku

HG9046 to słuchawki True 7.1 Surround. Posiadają 6 przetworników, po 3 na słuchawkę. Producent podzielił je na 1 o rozmiarze 40 mm oraz 2 o rozmiarze 30mm. Ułożone są one w kształcie trójkąta. Największy, 40 milimetrowy umieszczony jest na samej górze, natomiast dwa mniejsza na dole po bokach. Takie rozmieszczenie wbrew pozorem ma bardzo duży wpływ na jakość dźwięku. Słuchawki testowaliśmy w grach takich jak Fortnite, CS GO, HellBlade. W tych pierwszych tytułach różnica w jakość dźwięku od słuchawek stereo w podobnej cenie nie wyróżniała się niczym szczególnym. Szczegółowość kroków, z której strony nadchodzi rywal, gdzie przeładowuję broń, dało się bez najmniejszego problemu usłyszeć. Prawdziwy potencjał HG9046 dało się wykorzystać w tytule HellBlade, która charakteryzuję się jedną z lepszych opraw dźwiękowych na rynku. Twórcy wyraźnie zaznaczają, że klimat gry odda tylko i wyłącznie gra na słuchawkach. Produkt od Marvo sprostał temu wyśmienicie. Głosy w tle, odgłosy natury sprawiały niesamowite wrażenie, momentami można było się poczuć jakbyśmy byli na miejscu z głównym bohaterem. Usłyszałem każdy najdrobniejszy odgłos, bez problemu rozpoznając miejsce, z którego dochodzi.

Oprogramowanie

Do ustawień jakości dźwięku w słuchawkach Marvo HG9046 służy nam oprogramowanie Xear Surround Max, które możemy pobrać bezpośrednio ze strony producenta. Program jest obszernie rozbudowany. Pójdźmy sobie od samego początku. Klikając prawym klawiszem myszy na głośniczek po lewej strony otwiera nam się kolumna z ustawieniami jakości dźwięku.

Volume Control – podstawowa opcja służy do ustawień ogólnej głośności słuchawek

Sample Rate – tutaj możemy ustawić częstość próbkowania oraz głębie bitową

Equalizer – możliwość ustawienia przeróżnych efektów dźwiękowych, podbijanie, tłumienie ogólnie mówiąc regulujemy w tym miejscu barwę dźwięku

Environment Effect – tutaj możemy ustawić sobie efekt wirtualnego pomieszczenia czyli przykładowo hala koncertowa, prysznic i wiele więcej

7.1 Virutal Speaker Shifter – służy do ustawiania balansu i dostosowania głośności poszczególnych kanałów

Xear SingFX – ta funkcja służy do zmiany tonacji, podgłaśniania oraz wyciszania wokalu

Nieco niżej znajduję się ikonka mikrofonu, gdzie do wyboru mamy głośność, czułość mikrofonu. Podobnie jak w ustawieniach głośniczków tutaj również mamy funkcje Samople Rate oraz Xear SingXF. W tej drugiej funkcji mamy możliwość zmiany barwy naszego głosu, poprzez nakładanie na niego różnych efektów.

Podsumowanie

Dużo by tutaj pisać o wykonaniu oraz jakości dźwięku, dlatego postaram się streścić najkrócej jak dam radę. Wykonanie bardzo dobre, wizualnie również niczego sobie, największe wrażenie słuchawki robią jednak w nocy, gdy wyłączymy światło. HG9046 są dość lekkie, nie uciskają nas nawet po kilku godzinach ciągłej rozgrywki, samo regulowana gąbka pod pałąkiem pozwala bez problemu dostosować się do każdej głowy. Pełny potencjał dźwiękowy, jaki oferują nam słuchawki od Marvo wykorzystamy w grach przygodowych, akcji, gdzie jest bardzo duża dbałość o szczegóły głosowe. Kwota w jaką trzeba się zaopatrzyć przed zakupem to około 190 zł. Czy warto? Jak już wcześniej wspominałem do gier z zaawansowaą oprawą dźwiękową zdecydowanie tak. W tytułach typu CS nie wykorzystamy niestety pełni ich możliwość. Moim zdaniem cena jest jak najbardziej adekwatna do takiego jakości produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *