Zestawy gamingowe

Mysz G932 + podkładka G20. Czyli recenzujemy zestaw dla graczy od firmy Marvo.

Specyfikacja

Mysz:

  • Sensor: optyczny Avago A3050
  • Możliwość zmiany czułości: 800-1200-1600-2400-3200-4000
  • Liczba przycisków: 6 z możliwością konfiguracji
  • Częstotliwość odpytywania: 1000 Hz
  • Podświetlenie: 7 kolorów
  • Długość kabla: 1,7 m
  • Interfejs: USB 2.0
  • Obsługa systemu operacyjnego: Windows XP lub nowszy

Podkładka:

  • Spodnia strona z warstwą antypoślizgową
  • Rozmiar: 287 x 244 x 3 mm

Jakość wykonania oraz design

Zacznijmy od omówienia jakości wykonania myszki. Wykonana jest całościowo z tworzywa sztucznego. Powierzchnia, na której znajdują się bardzo fajne, charakterystyczne rysunki jest lekko szorstka, sama jakość plastiku nie jest może jakoś powalające w tym modelu, natomiast nic się nie ugina. Łączenie z panelami bocznymi jest bardzo dobrze spasowane, nie znajdziemy większych szczelin. Boki pod względem jakości są dużo lepsze. Twardszy plastik, dodatkowo pokryty chropowatą powierzchnią, przez co palce dobrze trzymają się na myszce, nie zjeżdżają.

Sam kształt, rozmiar G932 jest bardzo przyjemny, dłoń leży dobrze, nie czujemy dyskomfortu nawet po kilku godzinach pracy przy komputerze. Na spodzie standardowo znajdziemy dwa ślizgacze oraz malutki guziczek do włączania/wyłączania podświetlenia.

Jeśli już przy klawiszach jesteśmy to gryzoń posiada ich 6, każdy z możliwością programowania co później zaprezentuje. Na boku znajdziemy dwa które standardowo mają przypisaną funkcję cofania oraz ponawiania akcji, nad ogumowanym scrollem znajduję się przycisk do zmiany DPI. Gryzoń posiada kabel w oplocie o długości 1.7m, które jest zakończone interfejsem USB 2.0.

Prócz graffiti umieszczonego na całej górze produktu bardzo ciekawego efektu wizualnego dodaje podświetlane logo Marvo, które mieni się w 7 kolorach.

Pora na podkładkę, która jest dołączona do zestawu. Jej rozmiary to 287 x 244 x 3 mm. Posiada ogumowany, antypoślizgowy spód, która nie najgorzej trzyma się powierzchni. Minusem jest brak szyć po bokach, przez co wcześniej czy później zacznie nam się rozdwajać. Kolorystycznie wygląda naprawdę bardzo fajnie. Ma mocne, soczyste kolory. Rysunki na niej są identyczne jak na myszce, przez co tworzą jedność, nadając ciekawego efektu na naszym stanowisku gamingowym. Podkładka na końcach jest wyprofilowana, posiada małe wcięcia oraz skośnego rogi, dzięki czemu nie wygląda bardzo prosto. Jest to fajne urozmaicenie, w pewnym stopniu odbiegające od prostoty.

Oprogramowanie

Na polskiej stronie Marvo do pobrania mamy software dla myszki. Jeśli już go pobraliśmy oraz zainstalowaliśmy, możemy zacząć konfigurację. Pierwszą, a zarazem najbardziej rozwiniętą funkcją, która zajmuje praktycznie połowę programu, jest opcja zmiany klawiszy. Klikając na poszczególny numer przycisku, rozwija nam się lista ze sporą ilością modyfikacji.

Na samej górze na środku znajduję się opcja report rate setting, czyli mamy możliwość wyboru szybkość odpytywania produktu od 125Hz do 1000Hz. Ja osobiście zalecam ustawić na 500. Nieco niżej znajdziemy konfigurację DPI oraz ustawienie podświetlenia naszej myszy.

Podsumowanie

Przedstawiony powyżej zestaw od Marvo to bardzo ciekawa propozycja do początkujących graczy, którzy nie operują dużym budżetem, a chcą w fajny sposób wyposażyć swoje stanowisko. Cena za taki zestaw to około 85 zł. Czy warto? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *