Słuchawki

Recenzja Słuchawek Red Fighter H4

Oto nadszedł ten moment! Pierwszy raz na naszej stronie ukaże się recenzja słuchawek gamingowych. Do naszych rąk trafił bardzo fajny bezprzewodowy produkt od Red Fightera. Na papierze specyfikacje prezentują się świetnie, sprawdźmy więc, czy podobnie jest w praktyce.

Jakość wykonania oraz design

Słuchawki zapakowane są bardzo estetycznie, w opakowaniu dodatkowo możemy znaleźć kabel mini jack, gdybyśmy chcieli korzystać ze słuchawek przewodowo, kabel ładujący micro usb o długości 1m oraz odbiornik o złączu usb 3.0

H4 na pierwszy rzut oka wygląda prosto, a zarazem bardzo zadziornie. Od razu możemy dostrzec sporych rozmiarów nauszniki, które od zewnątrz pokryte są siatką zabezpieczającą podświetlane logo producenta, pozostała część wykonana jest z matowego plastiku z błyszczącymi wstawkami. Wnętrze pokryte jest grubą gąbką, która bardzo dobrze wygłusza wszystko, co się dzieje dookoła. W części, której znajdują się przetwornice, umieszczony jest mikrofon, który mamy możliwość regulować jedynie w pionie, dodatkowo znajdziemy tutaj pokrętło do regulacji głośności, przyciski do włączania/wyłączania mikrofonu, podświetlenia, wejście mini jack oraz mikro usb do ładowania. Przejdźmy teraz do pałąka, wykonany jest również z plastiku, na górze znajduję się plastikowa, czerwona wstawka z efektownym napisem ”GAMING”, która ma za zadanie usztywniać słuchawki. Na pałąku od strony wewnętrznej znajdują się bardzo przyjemne, dość grube poduszeczki, które zapewniają nam mega komfort podczas użytkowania przez wiele godzin.

Zobaczmy teraz na produkt od strony czysto technicznej. Jak już wspominałem wcześniej, są to słuchawki bezprzewodowe jednak to połączenie działa tylko z komputerem. Przez kabel możemy się dodatkowo łączyć zarówno z PS4 jak i Xboxem. Bardzo ciekawą opcją jest automatyczne wyłączanie się podświetlenia po 10 min oraz całych słuchawek po 15min, jeżeli ich nie użytkujemy. H4 posiadają wbudowaną baterię o mocy 900mAh, dzięki czemu możemy na nich pracować do 12h bez ładowania. Zasięg, na jakim możemy użytkować słuchawki bezprzewodowo, wynosi aż do 15m.

Specyfikacje:

 • Technologia bezprzewodowa: 2,4 GHz
 • Średnica głośnika słuchawek: 50 mm
 • Czułość słuchawek: 106 ± 3 dB
 • Zakres częstotliwości słuchawek: 20-20 000 Hz
 • Impedancja słuchawek: 32 Ohm
 • Typ mikrofonu: dookólny
 • Rozmiar mikrofonu: 6 x 2,7 mm
 • Czułość mikrofonu: -42 ± 3 dB
 • Przewodowe połączenie słuchawkowe: w zestawie gniazdo 3,5 mm (1,2 m)
 • Kabel do ładowania: w zestawie micro USB (1 m)
 • Wymiary: 195 x 205 x 97 mm
 • Waga: 330 g

Jakość dźwięku

Dźwięk testowaliśmy tylko i włącznie na komputerze stacjonarnym. Efekt odrobinę lepszy był podczas użytkowania bezprzewodowego, aniżeli na kablu, dodatkowo miałem większy komfort pracy, nic mnie nie ograniczało. Wyróżniającym się aspektem jest bardzo mocny, soczysty bass bez zniekształceń. Podczas słuchania muzyki mamy wrażenie, jakbyśmy przenieśli się na jakąś grubą imprezę. W grach również słuchawki radzą sobie bardzo dobrze, odgłosy są bardzo szczegółowe, realistyczne, dodając do tego świetne wygłuszenie, możemy bez problemu wczuć się w klimat gry.

Podsumowanie

Bardzo przyjemne wrażenie wywarły na mnie słuchawki od Red Fightera. Dobra jakość wykonania, ogromny komfort podczas użytkowania przez wiele godzin, ciekawy wygląd ze skromnym podświetleniem i co najważniejsze fantastyczna jakość dźwięku bezprzewodowo. Nie doszukałem się przez okres testowania słabych stron, może jeśli już na siłę chciałbym się do czegoś przyczepić to troszkę słaba jakość mikrofonu, ale nie na tyle by było to jakąś mega wadą podczas zakupu. Sama cena to około 250zł. Jeśli rozglądacie się za dobrym słuchawkami bezprzewodowymi, to produkt od Red Fightera jest jak najbardziej wart sprawdzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *