Myszki

Myszka z wymiennymi switchami! Recenzja Marvo G982.

Produkty od Marvo chyba nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać. Mega wrażenie wywarła na nas myszka z joystickiem czy też kontroler do telefonów, który również jest kompatybilny z PC. Tym razem producent poszedł o krok dalej i zaprezentował nam gryzonia z wymiennymi przełącznikami, którego miałem przyjemność testować przez pewien okres.

Desing oraz jakość wykonania

Na pierwszy rzut oka, myszka po wyciągnięciu z pudełka nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednak po dokładniejszych oględzinach można zauważyć charakterne elementy dla produktów od Marvo. Górna część G982 wykonana jest z matowego plastiku, natomiast spód posiada lekko błyszczące elementy. Biorąc gryzonia do ręki, od razu możemy wyczuć pod lewym palcem chropowaty panel, dzięki czemu palec nie ześlizguje się z przedmiotu, bardzo wygodnie się go trzyma. Nieco wyżej znajdują się przyciski, które automatycznie mają przypisaną opcję przewijania stron, funkcje ich można zmienić w oprogramowaniu.

Scroll jest pokryty twardą gumą z wypukłościami, co daje bardzo przyjemny i pewny uchwyt, sam klawisz natomiast porusza się bardzo płynnie, nie zacina się. Nieco wyżej jest umieszczony przycisk, na którym możemy regulować ustawienie naszego dpi. Lekko irytujące może być dla niektórych jego ułożenie, ja osobiście korzystając ze scrolla, często przypadkiem wciskałem ten klawisz.

Przechodząc na prawy panel, jest on ergonomicznie wyprofilowany, posiada miły dla ułożenie dłoni wycięcie na palec. Na spodzie znajdują się klasycznie trzy ślizgacze. Całość dopełnia minimalistyczne natomiast efektowne podświetlenie produktu, świecące jest tylko logo producenta oraz scroll, delikatne światełka znajdują się również na małym profilu, który pokazuje ustawienie dpi.

Oprogramowanie

Na stronie producenta Marvo mamy możliwość ściągnięcia oprogramowania do bardziej szczegółowych ustawień myszki. Po instalacji i uruchomieniu go na pulpicie powinno pokazać się nam kwadratowe okienko. Od razu rzuca się w oczy po lewej stronie bardzo łatwy do opanowania sposób modyfikacji przycisków myszki, wszystkie klawisze są podpisane, klikając na opcje, wysuwa nam się pasek opcji, jakie można przypisać.

Na środku znajduję się panel do przypisywania dpi pod wybraną pod każdy z pięciu poziomów. Obok natomiast mamy opcje do sterowania podświetleniem. Do wyboru są 3 efekty świecenia oraz możliwość ustawienia czasu.

Wybierając trybik na górze, zostajemy przeniesieni do kolejnej zakładki z ustawieniami. Ta karta głównie skupia się na szybkości kliknięć klawiszy, poruszania się scrolla oraz programowania makr.

Wymienne przełączniki

Pora na główny aspekt, który charakteryzuje G982, czyli wymienne switche. Dodatkowe przełączniki, które możemy wymienić, umieszczone są w opakowaniu z myszką. Ich żywotność to 20 mln kliknięć, dodając do tego dodatkowe wymienne, to ogólnie wystarczą nam aż na 40 mln. Aby je wymienić, należy otworzyć myszkę małym przyciskiem, który znajduję się na spodzie gryzonia.

Po przesunięciu go góra powinna nam lekko odskoczyć, dzięki czemu bez problemu możemy ją rozebrać na dwie części i dostać się do przełączników. Aby wyciągnąć switche, musimy podważyć je od spodu czymś cienkim, wyjąc palcami i włożyć nowe.

Przełączniki, które umieścił producent w gryzoniu, są od firmy Omron. Większą trudność może nam sprawić złożenie myszki. Dużą uwagę trzeba zwrócić, aby sprężyna, która znajduję się wewnątrz, trafiła w odpowiednie miejsce na płytce, w innym przypadku obudowa nam się zatnie i będzie spory problem, żeby otworzyć ją powtórnie.

Podsumowanie

Wymienne przełączniki, dobra jakość wykonania, schludny, ale zadziorny wygląd. To wszystko zwarte jest w G982. Dzięki ergonomicznemu designowi gryzoń bardzo dobrze leży w dłoni, palce nie ześlizgują się, przez co możemy mieć przez cały czas pełną kontrolę i skupienie podczas rozgrywki. Jak na cenę, w której możemy kupić myszkę, tj. 80 zł, jest ona jak najbardziej godna polecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *