Klawiatury

Klawiatura Marvo KG959G – Recenzja

Każde stanowisko gamingowe wymaga świetnego, bardzo dobrze dopasowanego wyposażenie w postaci akcesoriów. W moje ręce trafił ostatnio taki produkt, który w żadnym wypadku nie będzie odstawał technicznie oraz wizualnie od produktów klasy premium na waszych stanowiskach.

Mowa w tym przypadku jest o klawiaturze mechanicznej Marvo KG959G stworzoną z myślą o graczach, którzy lubują się w strzelankach, głównie w grze PUBG.

Wykonanie oraz specyfikacje

Pierwsze wrażenia po wyciągnięciu klawiatury z pudełka są bardzo pozytywne. Marvo KG959 jest bardzo solidnie wykonana z dobrej jakości plastiku. Twarda, sztywna budowa pozbawiona jest szpar, wszystkie elementy są bardzo spasowane.

Podpórki chodzą z lekkim oporem, trzymają się bardzo pewnie, nie są przesadnie krótkie, dzięki czemu kąt nachylanie klawiatury w mojej opinii jest idealny. Niżej znajdują się dwie gumowe podkładki, które mają zapobiegać ślizganiu się klawiatury po biurku. Produkt jest standardowych rozmiarów.

Do wyboru mamy 14 wbudowanych schematów podświetlenia rgb, które zmieniamy kombinacją klawiszy Fn+F9 oraz w aplikacji na stronie producenta. Dodatkowo w oprogramowaniu mamy możliwość ustawienia szybkości podświetlenia, nasycenia podświetlenia oraz ustawienia makra.

Na klawiszach umieszczone mamy ikonki, które odzwierciedlają funkcje w grze PUBG. Jest to naprawdę bardzo fajny pomysł, szczególnie dla graczy, którzy zaczynają przygodą z grą, ponieważ wystarczy rzucić okiem na klawiaturę i widzimy, pod jakim przyciskiem znajduję się opcja, której szukamy.

Klawiaturę połączymy z komputerem za pomocą 1,6 metrowego kabla z końcówką USB. Niestety nie znajdziemy na nim oplotu, przewód pokryty jest zwyczajnie gumą.

PRZEŁĄCZNIKI

To, że przełączniki w klawiaturach mechanicznych są najważniejszym elementem, nie podlega żadnej dyskusji. W KG959G mamy do czynienia z outemu blue. Gdyby ktoś jeszcze o nich nie słyszał, są to przełączniki dźwiękowo-dotykowe, nie należą do najcichszych, umieszczane są w większości klawiatur z tej półki, posiadają wbudowany guzik, który informuje nas o momencie aktywacji. Żywotność ich to około 50 mln kliknięć.

PODSUMOWANIE

Mimo wielkiej konkurencji na rynku klawiatur mechanicznych to uważam, że Marvo KG959G jest bardzo mocnym zawodnikiem. Za cenę około 190 zł otrzymujemy bardzo dobrze wykonany, z pełnym, mocno nasyconym podświetleniem rgb produkt. Niebieski przełączniki sprawują się w grach dobrze. Mniej wymagający graczy nie będzie miał powodów do narzekania. Jedynym mankamentem, do którego mogę się przyczepić to brak oplotu na kablu. Jeśli szukasz klawiatury do 200 zł to KG959G jak najbardziej jest godna polecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *