Myszki

Myszka Marvo G990

Kolejnym produktem który zrecenzujemy będzie myszka od Marvo, tym razem model G990.

WYGLĄD

Na pierwszy rzut oka naszą uwagę przykuwa dość spory, masywny wygląd produktu. Matowa czerń połączona z czarnymi błyszczącymi fragmentami nadaje jej zadziornego wyglądu.

Całość doskonale uzupełnia skromne, natomiast świetnie wkomponowane w styl myszki podświetlenie RGB znajdujące się na scrollu oraz na logu. Podświetlenie możemy bez problemu ustawić wedle naszego upodobania dzięki programowi który znajduje się na stronie producenta.

Wykonanie oraz specyfikacje

Myszka wykonana jest z dobrej jakości ogumowanego tworzywa sztucznego oraz solidnych plastikowych, błyszczących elementów. Plastikowe są również przyciski numeryczne, przycisk Fire oraz przycisk do zmiany DPI które umiejscowione są nad scrollem. Scroll natomiast jest pokryty gumą która zapobiega ześlizgiwaniu się z niego palców podczas użytkowania.

Na spodzie znajdują się ślizgacze wykonane z miękkiego tworzywa sztucznego, dzięki czemu myszka bardzo płynnie porusza się po podkładce.

Jeżeli już jesteśmy w tym miejscu, to napewno nie możemy pominąć odkręcanego slotu który jest w stanie pomieścić 6 ciężarków o łącznej masie 30g. Dodając do tego rozbieżność DPI od 500 do 16000 oraz sensor AVAGO 9800 o najwyższej precyzji działania, mamy nieograniczoną wręcz możliwość kombinacji dostosowania myszki do naszych potrzeb.

Model G990 posiada 18 programowalnych przycisków w tym switche z żywotnością 20mln kliknięć. Pisząc o przyciskach, to pierwsze obok czego nie można przejść obojętnie jest klawiatura numeryczna, znajdująca się po lewej stronie myszki, którą bez problemów możemy konfigurować w grach. Ja osobiście miałem przyjemność testować produkt w grze Fortnite oraz PUBG, gdzie niesamowicie dużą frajdę sprawiała mi rozgrywka na produkcie od Marvo. Dzięki przyciskom mogłem w szybki sposób zmieniać bronie, przeładowywać czy też nawet się budować nie szukając pochopnie odpowiedzialnych za to klawiszy na klawiaturze. W przyciskach możemy dodatkowo włączyć bądź wyłączyć podświetlenie małym guziczkiem, który znajduje się obok.

Następnie mamy przycisk fire. Samo ułożenie jego jest dla mnie lekkim mankamentem ze względu na to, że jest on dość niestosownie umiejscowiony. W mojej opinii w za dużej odległość od lewego przycisku, poprzez co moja reakcja jest lekko opóźniona.Na środku myszki umiejscowione są dwa przyciski odpowiadające za zmianę dpi, obok zaś mamy 4 małe światełka które w się zapalają w zależności od tego jaką częstotliwość sobie ustawimy.

Myszka posiada kabel w oplocie od długości 1.8m zakończony USB 2.0

Program

Oprogramowanie możemy pobrać tutaj: http://www.marvo-tech.hk/index.php?c=content&a=show&id=291

Po odpaleniu programu od razu jesteśmy w zakładce Main. W tym miejscu mamy możliwość przypisania każdemu z 18 przycisków wybranej funkcji.

Idąc dalej mamy Advanced. Ta opcja pozwala na ustawienie DPI, szybkości scrolla, szybkości podwójnego kliknięcia oraz report rate czyli częstotliwość z jaką myszka wysyła sygnały do komputera.

Następnie w kolejce znajduje się zakładkę Light. Na tej karcie mamy do wyboru efekt, jasność oraz szybkość podświetlenia.

Ostatnim opcją w programie jest to Macro, czyli w skrócie możemy tutaj nagrywać oraz powtarzać ruchy myszki.

Podsumowanie

Moje pierwsze wrażenia po otrzymaniu produktu były dość mieszane, ze względu na to, że osobiście wolę myszki mniejsze, jednakże z każdym kolejnym dniem zacząłem się do niej co raz bardziej przekonywać oraz coraz lepiej bawić podczas rozgrywki. Dużym atutem jest boczny panel z klawiaturą która bez wątpienia pomaga podczas rozgrywki, klawisze chodzą lekko, odskakują, nie przycinają się. Cena G990 wynosi około 130zł, co moim zdaniem jak na tak solidnie wykonany produkt jest bardzo dobra. Każdemu kto szuka myszki do 150 zł bez wahania polecam produkt od Marvo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *